Mudanya Bilgilendirme

Mudanya Karayolu Ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olan Mudanya'ya, Bursa'dan karayolu ile 25 dakikada ulaşabilir

Mudanya Deniz Yolu Ulaşım

deniz yolu ile İstanbul Yenikapı - Sirkeci - Mudanya arasında düzenli sefer yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsü Seferleri (BUDO) ile direkt olarak Mudanya iskelesine gelebilirsiniz. İskele de bekleyen otobüsler sizi BursaRay'a veya Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne ulaştıracaktır.

veya Arabanızla birlikte İstanbul (Yenikapı İstanbul Deniz Otobüsleri- İDO İskelesi)’den HIZLI FERİBOT ile 1 saat 50 dakikada denizden GÜZELYALI'ya ulaşım olanağı vardır.

Yine Kabataş Kadıköy Mudanya'nın Güzelyalı Mahallesi arasında çalışan Deniz Otobüsü seferleri konmuştur.

Mudanya Güzelyalı iskelesi ile İstanbul Yenikapı iskelesi arasında düzenli seferler yapan İDO Hızlı Feribotu için internet'ten kredi kartınızla bilet alınabiliyor, rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca sadece yolcu taşıyan İDO Deniz Otobüsü Seferleri Kabataş - Kadıköy - Bursa İDOBÜS hattı ile Mudanya'ya gelebilirsiniz. İDO yaz aylarında ve özel günlerde ek seferler düzenleyebildiği gibi hava muhalefeti nedeni ile ender olarak seferlerini iptal edebiliyor. Bu nedenle İDO web sayfasını yolculuğunuzdan önce kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Mudanya Toplu Taşıma İle Ulaşım

Bursa'ya ulaştığınız otobüsten Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra F/1 numaralı Belediye Otobüsü sizi Güzelyalı Feribot İskelesine getirir. F/1 Otobüs Sefer Saat'leri ve Ücret Tarifesi İçin Tıklayın.

Bursa kent içinde bulunuyorsanız herhangi bir BursaRay istasyonu'ndan "Organize Sanayi" yazılı raylı sistemle Mudanya minibüslerinin ve 1M numaralı Sarı renkli belediye otobüslerinin kalktığı EMEK Belediye Otobüs durağına ulaşacaksınız.

Raylı sistemin şu an için en son durağı EMEK olduğundan hangi durakta ineceğim diye endişe etmenize gerek yoktur. 1M Otobüs Sefer Saat'leri ve Ücret Tarifesi İçin TIKLAYIN.

Diğer yandan klimalı konforlu minibüsler Mudanya'ya saat 05.50 ile 24.00 arasında 10 dakikada bir sefer yapmaktadır. Ayrıntılı Bilgi için Mudanya 23 no'lu Minibüscüler Kooperatifi Hareket Şefliği Telefon : 0224 544 26 01 web sayfası için tıklayın mudanyaminikoop.org

Zeytinbağı'na (Trilye) ise her 45 dakikada bir seferler düzenleniyor. Bir diğer alternatif olan F1 aktarmasız otobüsleri bilgisi hemen aşağıda :)

Bursa Otobüs Terminalinden Mudanya'ya Direkt Hat F/1;

Ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediyesi Güzelyalı Hızlı Feribot İskelesi ile Bursa Otobüs Terminal'i arasında otobüs seferleri başlattı. F/1 Numaralı otobüse binerek Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Güzelyalı, Mudanya arasında aktarma yapmadan seyahat edebilirsiniz.

Terminal, Mudanya, Güzelyalı hattında çalışan F/1 Otobüs Sefer Saat'leri ve Ücret Tarifesi İçin TIKLAYIN

Mudanya Hava Yolu İle Ulaşım

Yenişehir Hava Meydanı’nda indikten sonra 56 km’lik karayolu ile Bursa merkez'e, oradan da toplu taşıma araçları ile Mudanya veya Zeytinbağı’na ulaşabilirler.

Bursa ve dolayısı ile Mudanya'ya demiryolu bağlantısı mevcut değildir.

Yenişehir Havaalanı Bursa Kent Meydanı arasında 80 Numaralı belediye otobüsü sefer saatleri için tıklayın.